hledej

Skleníky

Skleníky jsou důležitou součástí zahrad, díky kterým můžeme pěstovat téměř cokoliv a za jakéhokoliv počasí. Umožňují nám prodloužit si sezónu pěstování až o 2 měsíce. Pokud Vás zajímá, jaký skleník vybrat, tak jsme pro vás napsali tento článek. Vybírejte z velkého množství skleníků té nejlepší kvality. Případně u nás můžete najít také foliovníky.

Více informací o sklenících.

Filtry

  • Cenové rozpětí
    -
  • barva

zobrazeno 0 produktů z 0 nalezených

Zobrazit filtry

řadit podle:

---- Nejnižší ceny Nejvyšší ceny Nejnovější produkty

Zobrazeno 0 z 0 produktů

Skleníky – proč jsou tak oblíbené a jak se v nich vyznat

Každý, kdo má rád čerstvé bylinky a zeleninu, tak se v poslední době zajímá o možnost zprovoznění skleníků. Jejich popularita roste každoročně o desítky procent. Kromě skvělé chuti, je důvodů více. Vyšší cena bio výrobků a růst cen v potravinářském průmyslu. Pro někoho se jedná o relax. Navíc komu by nechutnali plody dobře odvedené práce.
Dnes je na trhu velký výběr skleníků a proto se Vám pokusíme trochu přiblížit, jak se v nich orientovat, na co si dát pozor a další tipy.

Co díky skleníku získám?

Při zřizování skleníku je vždy potřeba vyřešit několik věcí, které jsou důležité.

Sklo nebo polykarbonát?

Historicky byly skleníky ze skla, avšak v poslední době je čím dál tím populárnější polykarbonát. Sklo má větší hmotnost, tedy konstrukce musí být robustnější. Dále se doporučuje mít betonové základy. Nicméně sklo zase hůře zadržuje teplo. Navíc při rozbití se sklo roztříští a střepy jsou ostré. Pokud tedy chceme bezpečnější sklo, tak musí být nekalené, které je ovšem výrazně dražší. Zato polykarbonát má sice horší propustnost světla, ale je lehčí a výrazně lépe zadržuje teplo. U polykarbonátu se životnost udává cca kolem 20 let, zatímco u skla je životnost na desítky let.

Tvar skleníku

Standardně se vyrábí 2 typy

Skleníková konstrukce

Nejčastěji se setkáváme s hliníkovými profily, nebo pozinkovanou ocelí. Hliník má výhodu, že je lehký a dobře se s ním manipuluje. Nevýhoda spočívá v malé stabilitě a odolnosti. Pozinkovaná ocel je opoznání odolnější a také se více doporučuje tam, kde je více větrno, případně panují horší podmínky. Ještě existuje možnost jeklové (trubkové) konstrukce, které by měla být ještě odolnější. Navíc poskytne dostatek opory pro okapy a další příslušenství.

Ukotvení skleníku

Skleníky se standardně ukotvují dvojím způsobem. Buď je možné ukotvit přímo do země, to znamená zakopání nebo zavrtání skleníku do země. Spíše pro polykarbonátové skleníky. Druhá možnost je využit betonový základ např.: ztracené bednění. To se týká hlavně skleníků ze skla. Betonové základy budou vždy lepší, ať už chcete postavit jakýkoliv skleník.

Stavební povolení na skleníky

Dle stavebního zákona stavební povolení ani vědomí úřadů nevyžadují skleníky do 40 m2 a 5m výšky.

Na co si dávat pozor?

Vždy si zkontrolovat konstrukci, aby nebyla příliš slabá, poté by hrozilo brzké zborcení. Dále vždy vyžadujte původ výrobku, nejlépe technickým listem. Samozřejmostí by měla být záruka minimálně 2 roky a případně u profilů i 10 let. Dále reference, či doporučení známých, kteří mají osobní zkušenosti.

Skleník je dnes dostupný pro každého, tak si projděte náš web. Najdete zde velký výběr skleníků, příslušenství a mnoho dalších produktů nejen na zahradu.

skleník ze skla